İZMİT’TE “KADIN İSTİHDAMI”

DSC05642
DSC05686
G73A6247
S_F_0115
S_F_5814
S_F_5825
S_F_5838
S_F_5891

İZMİT’İN SOKAKLARI KADINLARA EMANET

Kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta var olmasına yönelik önemli adımlar atan İzmit Belediyesi, zabıta, temizlik, ağır vasıta şoförü, güvenlik personeli gibi alımlarla İzmit’i kadınlara emanet etti.

İlçede yaşanabilecek olumsuzluklara kadın gözüyle çözüm üretmeyi amaçlayan İzmit Belediyesi, kadın zabıta ve güvenlik ekibini kurdu. Belediyenin güler yüzünü temsil eden kadın çalışanlar vatandaşlarla sık sık yan yana gelerek hem sorunları dinliyor, hem çözümler üretiyor.

İzmit Belediyesinin sınav ve mülakatla işe aldığı kadın temizlik işçileri kentin dört bir yanını pırıl pırıl yapıyor. Kendilerine tanınan iş fırsatına dört elle sarılan kadın işçiler “İzmit’e kadın eli değecek” diyerek aralıksız çalışmaya devam ediyor. Kadınlara sağladığı istihdamla örnek alınan İzmit Belediyesi araçlarını da kadınlara emanet etti. Sınav ve mülakat yöntemiyle temizlik araçları ve ağır vasıta kamyonlara kadın şoför istihdam eden İzmit Belediyesi, kadının her alanda var olabileceğini bir kez daha ortaya koydu.