Projeler

TümüDevam EdenKadın ve ÇocukKentsel DüzenlemelerKültür Kenti İzmitPlanlananSosyal BelediyecilikSpor Kenti İzmitTamamlananTarımsal Kalkınma
AM8I5357
AM8I5418
AM8I5450

“Üreten Belediye” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi, tarımsal kalkınma adına gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek silajlık mısır tohumlarını toprakla buluşturuyor. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, mülkiyeti İzmit Belediyesine ait olan arazileri maksimum oranda kullanmaya ve ekip biçmeye devam ediyor. Sonbaharda hasadı yapılacak olan mısır tohumları ve şeker sorgumu hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara kış ayında hibe desteği olarak dağıtılacak.

S_F_3484
S_F_3619
DJI_0486

KİPTAŞ İZMİT ÇINAR EVLERİ HIZLA YÜKSELİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ve İzmit Belediyesi tarafından İzmit Akpınar Arızlı bölgesinde 143 konuttan oluşan KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri’nin temeli 2020 yılının Aralık ayında atıldı. İnsan ve çevre odaklı, mimari tasarıma önem verilen ve sosyal konut anlayışına yeni bir soluk getiren KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri hem görünümüyle hem de depreme dayanıklı olmasıyla İzmitlilerin nitelikli konut ihtiyacını karşılayacak.

SOSYAL KONUTTA YENİ BİR DÖNEM

Yeni nesil sosyal konut ve butik yaşam anlayışını buluşturan projede, ortalama kat brüt alanları; 87 m2 olan 37 adet 2+1 bahçe kullanımlı daire, 93 m2 olan 66 adet 2+1 ara kat daire, 124 m2 olan 40 adet 3+1 olmak üzere toplam 143 konut bulunuyor.

 

render2
render7
render8

EN İYİ PROJEYİ HALKIMIZ SEÇTİ, 25 YIL SONRA YENİLENİYOR

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğü ile Türkiye’de bir ilk olarak kentin en işlek caddesi Fethiye Caddesi’nin yeni görünümünü İzmitliler belirledi. Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Yarışması sonucu 3 proje halk oylamasına sunuldu. Birinci seçilen ve üzerinde büyük emek harcanan projenin uygulanmaya başlamasından önce alt yapı çalışmaları başlatıldı.

Fethiye Caddesi ve Yan Yollar Yeniden Düzenleme projesinde alt yapı çalışmaları kapsamında kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu çalışmaları tamamlandı. Elektrik hatlarının yenilenmesi işi için SEDAŞ caddede çalışmalara devam ederken İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de çalışmaların tamamlandığı kısımlarda tesviye çalışması gerçekleştiriyor. SEDAŞ ekipleri ile koordineli bir şekilde ilerleyen İzmit Belediyesi ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması adına hızlı bir şekilde üst yapıyı iyileştiriyor. Telekom’un da çalışmalara başladığı bölgede alt yapı işlemlerinin tamamlanmasının ardından İzmit Belediyesi üst yapı çalışmalarına başlayacak.

Üstyapıda, Fethiye Caddesi ve yan yollarının zemin kaplamalarının değiştirilmesi, kent mobilyalarının eklenmesi (oturma bankları, wifi noktaları, çeşme, yer tabelaları, trafik hidrolik bariyerleri), dükkan önlerinde bulunan giriş basamaklarının kotuna uygun olarak yenilenmesi, kademeli platformlar eklenmesi, ara sokak merdivenlerinin yenilenmesi ve aydınlatma elemanlarının yenilenmesi işleri gerçekleştirilecek.

G73A8977
G73A8983
G73A9276

Sosyal belediyecilikte fark yaratarak hizmetlerine hızla devam eden İzmit Belediyesi ‘Sağlıklı İzmit, zinde İzmitliler’ için ücretsiz olarak diyetisyen hizmeti sunuyor. İzmit Belediyesi bünyesinde görev yapan diyetisyen Gizem Aydın destek talebinde bulunan vatandaşlarla aralıksız olarak ilgileniyor. İzmit Belediyesi, pazartesi, salı ve çarşamba günleri ilk seans; perşembe ve cuma günleri ise kontrol seansları olmak üzere haftanın beş günü İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde (İZGİM) vatandaşlara ücretsiz olarak bu hizmeti sunuyor.

Ücretsiz diyetisyenlik hizmetini 7’den 70’e herkese sunan İzmit Belediyesi, hastalıklarda beslenme, kilo alma, kilo verme, gebelik ve emzirme dönemi beslenmesi, çocuk beslenmesi, adölesan (ergen) beslenmesi, sporcu beslenmesi ve kilo yönetimi gibi alanlarda ihtiyaca göre destek veriyor. İzmit Belediyesi’nin Kocaeli halkına sunduğu ücretsiz diyetisyen hizmetinden her yaş grubundan bütün vatandaşlar 0262 318 02 10 telefon numarasından randevu alarak hizmet alabilir.

Dokuma Atölyesi (1)
Dokuma Atölyesi (2)
Dokuma Atölyesi (3)

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Tavşantepe – Bekirdere Sağlık Ocağı karşısında hizmet veren İpek Halı Dokuma Atölyesi’nde kadınlar üretime aralıksız devam ediyor. Büyük emekle ilmek ilmek dokunan halıları sabırla işleyen İzmitli kadınların hünerleri büyük ilgi görüyor. Ekim 2020’de kurs merkezinden atölyeye dönüştürülen binada 11 halı dokumacı kadın hem üretiyor, hem de aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Kadına yönelik projeler geliştiren, üretime katılmalarına ve istihdamlarına özel önem veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in oluşturduğu iş sahalarından biri olan Tavşantepe İpek Halı Dokuma Atölyesi’nde unutulmaya yüz tutan dokuma sanatının da zamana tutunması sağlanıyor.

Anne adayları, Gebe Eğitim Sınıfı’ndan memnun (2)
Anne adayları, Gebe Eğitim Sınıfı’ndan memnun (3)
Anne adayları, Gebe Eğitim Sınıfı’ndan memnun (4)

ANNE ADAYLARINA EĞİTİM DESTEĞİ VERİYORUZ

İzmit Belediyesi, anne adaylarına kapsamlı ve planlı bir hamilelik dönemi geçirmeleri için bilgilendirmelerin ücretsiz olarak yapıldığı Gebe Eğitim Sınıfı’nı hayata geçirdi. Kadın Doğum Uzmanı ve Hipnoterapist Op. Dr. İnci Çavuşoğlu tarafından verilen eğitimlerle anne adaylarına doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgilerin verildiği eğitimlerde anne adayları da sorularına cevap buluyor.

WhatsApp Image 2022-03-23 at 12.20.38
WhatsApp Image 2022-03-16 at 19.57.23
WhatsApp Image 2022-03-16 at 19.57.25

KADIN VARDIR; ŞEHİRLER İNŞA EDER

Senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde’nin, idari yapımcılığını Koral Altın’ın ve yapımcılığını İzmit Belediyesi’nin üstlendiği Leyla Hanım filminin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle hayata geçirilecek olan Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı unvanına sahip Leyla Atakan’ın hayatını konu alan ‘Leyla Hanım’ filminin kostüm provaları gerçekleştirildi. Cumhuriyetin sembol kadınlarından biri olarak tarihte iz bırakan Leyla Atakan’ı ünlü oyuncu Özge Borak canlandırırken Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer, Aylin Aras ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Seçimlerdeki başarısıyla Türkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazansında üç meclis üyesi yol arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatının derinliklerine odaklanacak olan dökü – drama türündeki film, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde organize edilecek özel bir gösterim ile izleyici karşısına çıkacak.

İzmit Belediyesi Çocuk Korosu çalışmalarına devam ediyor (2)
İzmit Belediyesi Çocuk Korosu çalışmalarına devam ediyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle müziğe ilgi duyan çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Korosunda çalışmalar devam ediyor. 9-12 Yaş arası çocuklara yönelik koro çalışmaları bireyin dinleme yeteneğinin geliştirilmesi, çocukların dinledikleri sesler yoluyla algı yeteneklerinin geliştirilmesi, müziği çeşitli yollarla anlatabilmesi, yaratıcılık duygusunu geliştirebilmesi, toplumsal gelişmeyi sağlayabilmesi ve teknik anlamda eğitim almaları amaçlanıyor.

İzmit Belediyesi Çocuk Korosunda, Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümü mezunu ve Türk Müziği Yüksek Lisans öğrencisi Şef Mihriban Madzhidov 35 çocuğa eğitim veriyor. Her hafta Cumartesi günü Belsa Plaza B Blok’ta 2 saat olarak gerçekleştirilen eğitimde çocuklara, diyafram ve ses eğitimi, koro halinde icra etmeyi öğrenme eğitimleri veriliyor.

S_F_5420
S_F_5561
S_F_5579

Süt üretiminde kalite standartlarını yükseltmek, sütün sağım hijyenini sağlamak ve süt sığırlarının meme sağlığını korumak amacıyla çalışmalara başlayan İzmit Belediyesi, ilçe sınırlarında süt toplayan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarına süt sığırları sağım öncesi ve sonrası hijyen malzemesi dağıtımı yaparak bu konuda eğitim veriyor. Yapılan eğitimlere katılan üyelere; ‘süt sığırlarının meme sağlığını korumak’, ‘çiğ süt üretiminde hijyen’ ve ‘kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalar’ konulu eğitimler teorik olarak veriliyor. Bunun yanı sıra kırsalda düzenlenen eğitimlerde malzeme dağıtımı da gerçekleştirilerek bu malzemelerin kullanımı da uygulamalı olarak üreticilere anlatılıyor.

S_F_1170
S_F_1206
S_F_1218

Tarımsal kalkınmaya ve üreticiyi desteklemeye önem veren İzmit Belediyesi, salep üretimi için harekete geçti. Daha önce üretici belgesi alınan salep ürünü için Durhasan’da deneme dikimi yapıldı. İzmit Belediyesi katma değeri yüksek ve nesli tükenmekte olan salebin İzmit’in toprağına ve iklimine uygunluğunu deneyerek öğrenecek. Yetişmesi için gereken şartların uygun olması halinde çiftçiler için salep üretimi ile ilgili projeler geliştirilecek.


Notice: Undefined variable: page_for_header_id in /www/wwwroot/www.izmit.bel.tr/wp-content/themes/izmitbelediyesi/taxonomy-portfolio_category.php on line 5
NULL