Projeler

TümüDevam EdenKadın ve ÇocukKentsel DüzenlemelerKültür Kenti İzmitPlanlananSosyal BelediyecilikSpor Kenti İzmitTamamlananTarımsal Kalkınma
WhatsApp Image 2022-03-23 at 12.20.38
WhatsApp Image 2022-03-16 at 19.57.23
WhatsApp Image 2022-03-16 at 19.57.25

KADIN VARDIR; ŞEHİRLER İNŞA EDER

Senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde’nin, idari yapımcılığını Koral Altın’ın ve yapımcılığını İzmit Belediyesi’nin üstlendiği Leyla Hanım filminin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle hayata geçirilecek olan Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı unvanına sahip Leyla Atakan’ın hayatını konu alan ‘Leyla Hanım’ filminin kostüm provaları gerçekleştirildi. Cumhuriyetin sembol kadınlarından biri olarak tarihte iz bırakan Leyla Atakan’ı ünlü oyuncu Özge Borak canlandırırken Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer, Aylin Aras ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Seçimlerdeki başarısıyla Türkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazansında üç meclis üyesi yol arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatının derinliklerine odaklanacak olan dökü – drama türündeki film, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde organize edilecek özel bir gösterim ile izleyici karşısına çıkacak.

MEHMET YALAZ
NEŞET ERTAŞ
RIDVAN ALYÖRÜK

İzmit Belediyesi, yaşamları boyunca iz bırakmış değerleri unutmuyor ve unutturmuyor. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde başlayan ve vefanın en güzel örneklerinden biri olan İzmit Unutmaz etkinlikleri kapsamında İzmit’te ve Türkiye’de iz bırakan değerli isimler anılıyor.

İzmit Unutmaz etkinlikleri kapsamında Leyla Atakan, Sadettin Yalım, Mehmet Sadık Efe, Fahri Seyrek, Rıdvan Alyörük, Mehmet Yalaz, Ruşen Hakkı, Şehit Ali Gaffar Okkan, Uğur Mumcu, Tuncel Kurtiz, Ahmet Akay, Aziz Nesin, Neşet Ertaş, Kazım Koyuncu, Levent Kırca, Can Yücel, Nazım Hikmet, Kemal Sunal, Rıfat Ilgaz ve Fikret Hakan gibi duayen isimler İzmit’te anıldı.


Notice: Undefined variable: page_for_header_id in /www/wwwroot/www.izmit.bel.tr/wp-content/themes/izmitbelediyesi/taxonomy-portfolio_category.php on line 5
NULL