Projeler

TümüDevam EdenKadın ve ÇocukKentsel DüzenlemelerKültür Kenti İzmitPlanlananSosyal BelediyecilikSpor Kenti İzmitTamamlananTarımsal Kalkınma
proje görseli (3)
proje görseli (4)
proje görseli (5)

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşa dokunan, geleceğimiz olan çocukların okul öncesi alacağı eğitime önem veren İzmit Belediyesi, Tüysüzler Mahallesi’nde Çınar Çocuk Evi’nin ikincisi için çalışmalarına hızla devam ediyor. Yaklaşık 580 metrekarelik alana sahip iki katlı Tüysüzler Mahalle Konağı’nın mevcut yapısı gerçekleştirilen tadilat işlemlerinin ardından kreş olarak hizmet verecek. Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde olduğu gibi Tüysüzler’de hizmet verecek olan ikinci Çınar Çocuk Evi’nde de amaç geleceğe güvenle bakan, yeniliğe açık ve toplumun sorunlarına çözüm üretebilecek çocuklar yetiştirmek olacak. Zemin kat yönetim ofislerine ayrılırken 1’nci katın çocuk oyun alanları ve atölyeler olarak hizmet vermesi planlanıyor. Mevcut bahçe peyzajı ise çocukların doğayla iç içe olacağı şekilde düzenlenecek.

S_F_1333
S_F_1354

İZMİT BELEDİYESİNİN İLK AŞ EVİ’NDE HER ÖĞÜN SICAK YEMEK SUNULACAK

İzmit Belediyesi, hayata geçireceği Aş Evi ile İzmit’teki ihtiyaç sahiplerine her öğün sıcak yemek sunacak. Ayazma Kültür Merkezi’nde Pastacılık Okulu olarak kullanılan bölüm, başta ihtiyaç sahibi vatandaşlar olmak üzere öğrencilerin ve halkın faydalanacağı Aş Evi’ne dönüştürülüyor. Tadilatı süren AŞ Evi’nde sebze yıkama, yemek hazırlık, pişirme, soğuk hava deposu, bulaşıkhane, mal giriş/çıkış alanları ve personel soyunma odaları oluşturuldu.

render66
render68

OTİZM SPOR VE YAŞAM EVİ YAPIMINA BAŞLADIK

İzmit Belediyesi, otizmli bireyleri sosyal hayata kazandırmak ve toplumda otizmli bireylere karşı hassasiyet ve farkındalık oluşturmak adına Kocaeli’de bir ilk olacak Otizm Spor ve Yaşam Evi projesinde çalışmalara devam ediyor. Yahya Kaptan Mahallesi’nde 160 metrekare alanda yapımına başlanan inşaat tamamlandığında içerisinde Otizm Spektrum Bozukluğu bulunan bireylerin ihtiyaç duydukları fiziksel aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri spor odaları, duyu bütünleme eğitimini alacakları alan, aileler ve otizmli bireylerle görüşme yapılabilecek bireysel görüşme odaları bulunacak. Dış mekânda ise çeşitli oyun, bahçe uğraşları, müzik-ritim ve spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Otizm Spor ve Yaşam Evi beden eğitimi öğretmeni, ergoterapist ve özel eğitim öğretmenlerinden oluşacak uzman kadrosuyla çalışmalarını yürütmeyi hedefliyor.

 

 


Notice: Undefined variable: page_for_header_id in /www/wwwroot/www.izmit.bel.tr/wp-content/themes/izmitbelediyesi/taxonomy-portfolio_category.php on line 5
NULL