Projeler

TümüDevam EdenKadın ve ÇocukKentsel DüzenlemelerKültür Kenti İzmitPlanlananSosyal BelediyecilikSpor Kenti İzmitTamamlananTarımsal Kalkınma
G73A8977
G73A8983
G73A9276

Sosyal belediyecilikte fark yaratarak hizmetlerine hızla devam eden İzmit Belediyesi ‘Sağlıklı İzmit, zinde İzmitliler’ için ücretsiz olarak diyetisyen hizmeti sunuyor. İzmit Belediyesi bünyesinde görev yapan diyetisyen Gizem Aydın destek talebinde bulunan vatandaşlarla aralıksız olarak ilgileniyor. İzmit Belediyesi, pazartesi, salı ve çarşamba günleri ilk seans; perşembe ve cuma günleri ise kontrol seansları olmak üzere haftanın beş günü İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde (İZGİM) vatandaşlara ücretsiz olarak bu hizmeti sunuyor.

Ücretsiz diyetisyenlik hizmetini 7’den 70’e herkese sunan İzmit Belediyesi, hastalıklarda beslenme, kilo alma, kilo verme, gebelik ve emzirme dönemi beslenmesi, çocuk beslenmesi, adölesan (ergen) beslenmesi, sporcu beslenmesi ve kilo yönetimi gibi alanlarda ihtiyaca göre destek veriyor. İzmit Belediyesi’nin Kocaeli halkına sunduğu ücretsiz diyetisyen hizmetinden her yaş grubundan bütün vatandaşlar 0262 318 02 10 telefon numarasından randevu alarak hizmet alabilir.

AM8I2698
IMG_1005
IMG_2626

İzmit Belediyesi, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde özel gereksinimli bireylerin hayata karşı bakış açılarını olumlu yönde etkileyecek Yaşama Destek Evi (YADEV) projesini tamamladı. YADEV’i de içine alan 23 Nisan Engelsiz Oyun Parkı’nda ise özel gereksinimli bireylerin günlük yaşam ve motor becerilerini geliştirebilmelerine destek sağlayacak. Parkta özel gereksinimli bireylerin kullanacağı bocce, su, kum, bowling oyun alanları ve basketbol sahaları yer alıyor.

proje görseli (3)
proje görseli (4)
proje görseli (5)

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşa dokunan, geleceğimiz olan çocukların okul öncesi alacağı eğitime önem veren İzmit Belediyesi, Tüysüzler Mahallesi’nde Çınar Çocuk Evi’nin ikincisi için çalışmalarına hızla devam ediyor. Yaklaşık 580 metrekarelik alana sahip iki katlı Tüysüzler Mahalle Konağı’nın mevcut yapısı gerçekleştirilen tadilat işlemlerinin ardından kreş olarak hizmet verecek. Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde olduğu gibi Tüysüzler’de hizmet verecek olan ikinci Çınar Çocuk Evi’nde de amaç geleceğe güvenle bakan, yeniliğe açık ve toplumun sorunlarına çözüm üretebilecek çocuklar yetiştirmek olacak. Zemin kat yönetim ofislerine ayrılırken 1’nci katın çocuk oyun alanları ve atölyeler olarak hizmet vermesi planlanıyor. Mevcut bahçe peyzajı ise çocukların doğayla iç içe olacağı şekilde düzenlenecek.

S_F_1333
S_F_1354

İZMİT BELEDİYESİNİN İLK AŞ EVİ’NDE HER ÖĞÜN SICAK YEMEK SUNULACAK

İzmit Belediyesi, hayata geçireceği Aş Evi ile İzmit’teki ihtiyaç sahiplerine her öğün sıcak yemek sunacak. Ayazma Kültür Merkezi’nde Pastacılık Okulu olarak kullanılan bölüm, başta ihtiyaç sahibi vatandaşlar olmak üzere öğrencilerin ve halkın faydalanacağı Aş Evi’ne dönüştürülüyor. Tadilatı süren AŞ Evi’nde sebze yıkama, yemek hazırlık, pişirme, soğuk hava deposu, bulaşıkhane, mal giriş/çıkış alanları ve personel soyunma odaları oluşturuldu.

render66
render68

OTİZM SPOR VE YAŞAM EVİ YAPIMINA BAŞLADIK

İzmit Belediyesi, otizmli bireyleri sosyal hayata kazandırmak ve toplumda otizmli bireylere karşı hassasiyet ve farkındalık oluşturmak adına Kocaeli’de bir ilk olacak Otizm Spor ve Yaşam Evi projesinde çalışmalara devam ediyor. Yahya Kaptan Mahallesi’nde 160 metrekare alanda yapımına başlanan inşaat tamamlandığında içerisinde Otizm Spektrum Bozukluğu bulunan bireylerin ihtiyaç duydukları fiziksel aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri spor odaları, duyu bütünleme eğitimini alacakları alan, aileler ve otizmli bireylerle görüşme yapılabilecek bireysel görüşme odaları bulunacak. Dış mekânda ise çeşitli oyun, bahçe uğraşları, müzik-ritim ve spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Otizm Spor ve Yaşam Evi beden eğitimi öğretmeni, ergoterapist ve özel eğitim öğretmenlerinden oluşacak uzman kadrosuyla çalışmalarını yürütmeyi hedefliyor.

 

 

AŞI OLMAYA GİDEMEYEN VATANDAŞLARIMIZI HASTANEYE ÜCRETSİZ ULAŞTIRIYORUZ

Pandemi süresi boyunca vatandaşa desteğini en iyi şekilde sunmaya çalışan İzmit Belediyesi, Covid-19 aşısı olması gereken vatandaşların randevularını alarak aşı için hastaneye ulaşımlarını sağladı. Vatandaşları evlerinden alan ekipler, aşı olunan hastane dışında bekledikleri vatandaşları tekrar evlerine kadar bırakarak sağlık hizmetine erişimi onlar için kolaylaştırdı.

YKS DESTEĞİ İLE ÖĞRENCİLERİN YANINDAYIZ

İzmit Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İzmit Belediyesinin sosyal yardımlarından düzenli şekilde faydalanan ihtiyaç sahibi ailelerin üniversite çağındaki çocuklarının sınav ücretlerini karşıladı.

4
8
MÜLAKAT (1)

İŞE ALIMLARI SINAVLA, LİYAKAT GÖZETEREK YAPIYORUZ

Personel alımında tamamen şeffaf ve kurumsal bir yönetim anlayışına geçen, liyakate dayalı yönetim şekliyle yeni bir dönem başlatan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, işe alımlarda sınav sistemini getirerek alanında uzman personel istihdamıyla herkesin takdirini topluyor.

İzmit Belediyesinde; AB proje uzmanı, illustrator – monitoring -metin yazarı, bilişim/yazılım uzmanı, veteriner hekim, ziraat mühendisi, kimya mühendisi, kütüphane uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, kadın özel güvenlik, müze personeli, gıda mühendisi, mimar, iç mimar, marangoz, kaynakçı, elektrikçi, süpürge aracı için kadın sürücü, beko loder operatörü, loder operatörü, eskavatör operatörü, kadın-erkek temizlik işçisi, özel güvenlik, ağır vasıta şoförü, boya ustası, psikolog, editör gibi farklı iş kollarında alanında uzman personel istihdamı sağlandı.

IMG_9064
IMG_9080
IMG_9086

ÜCRETSİZ PSİKOLOG HİZMETİYLE HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetilen ve bu doğrultuda önemli projelere imza atan İzmit Belediyesi, özellikle pandemi döneminde mental ve duygusal olarak zor günler geçiren vatandaşlara psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor. Kadın Girişimciler Merkezi’nde (İZGİM) Betül Bulut Yazıcıoğlu, Belsa Plaza B Blok’ta ise psikolog Kerim Alp İlter, çocuk, ergen, bireysel ve aile danışmanlığı hizmetini ücretsiz olarak veriyor. İzmit’in dışında kentin tüm ilçelerinden vatandaşların yaralanabildiği psikolog hizmetinden faydalanmak isteyenler, 0262 318 02 10 numaralı telefonu arayarak randevularını alabilirler.

G73A9090
G73A9098
G73A9144

RAMAZAN AYINDA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK DAĞITIYORUZ

Pandemi koşulları sebebiyle Ramazan Ayı’nda çocuklarıyla veya komşularıyla görüşemediği için sıcak yemeğe erişim sağlayamayan yoksul ve yaşlı vatandaşlarımıza sıcak yemek hizmeti sağlandı. Dijital ortamda yapılan bağışlar ve belediye kaynaklarıyla Ramazan Ayı’nı kapsayan süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildi. Ramazan Ayı’nda sıcak yemek dağıtım hizmeti pandemi sürecinde başlamış olup vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına talep vermek adına halen devam etmektedir.


Notice: Undefined variable: page_for_header_id in /www/wwwroot/www.izmit.bel.tr/wp-content/themes/izmitbelediyesi/taxonomy-portfolio_category.php on line 5
NULL